En enkelt sæson hos belgiske Basic-Fit Bruxelles blev det til for Caleb Walker. Den 29 årige amerikaner vender tilbage til fransk basket, hvor han i to år var en profil hos Pro B-klubben Evreux.
Den nye arbejdsgiver FOS Provence, der ligeledes spiller i Pro B, rykkede i sidste sæson ud fra den bedste række efter blot et enkelt oppe i Pro A.
Caleb Walker spillede to sæsoner for Team FOG Næstved. I sæsonen 2012/13 snittede han i 28 kampe 19,8 point, 7,9 rebound, 3,1 assist og to steal, mens det i sæsonen 2015/16 blev til 34 kampe og et snit på 19,9 point, 5,9 rebound, 2,7 assist og 1,7 steal.
Emner i denne artikel:Basketligaen, Caleb Walker, Internationalt, Team FOG Næstved
Skrevet af
Daniel Christiansen
Skribent på Basketligaen siden 2013. Dansk basket er den klare favorit, men der følges med i basket på internationalt plan både i NBA og Europa.









































































